MSOŚ Ochrona Przyrody

MSOŚ

Ogłoszenie

Forum dostępne tylko po logu.

#1 2006-06-22 10:46:57

sylv

Member

2049811
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 93
Punktów :   

Mantra ochroniarzy

znalazlam necie o takie coś. do przemyslenia, hehe


Mantra

Zapewne każdy z młodych Ochroniarzy słyszał kiedyś następujące słowa: „Ochrona środowiska? A co Ty po tym będziesz robić, biedaczyno? Przykuwać się do drzew?”. I tak dalej, w podobnym, lekko pogardliwym tonie. Pół biedy, jeśli mówi to jakiś niezbyt rozgarnięty wujek, który udając troskę chce się dowartościować szpanując skończonym 30 lat temu  włókiennictwem (obecnie kierunek ten zajmuje wysoka pozycję w rankingu „Tylko dla Orłów”). On i tak wie swoje, błyskotliwej riposty raczej nie zrozumie, więc szkoda się wysilać.
Ale co zrobić, jeśli swoje kompleksy stara się na Tobie wyładować jakiś rówieśnik, jakiś Prawnik, Zarządca, Gospodarz Przestrzenny czy inny As Przestworzy? Albo, pożal się Boże, Farmaceuta? Puścisz mu to płazem czy tam jakimś innym kręgowcem? No way! Takich pacjentów doprowadzamy do opadnięcia szczęk szybką recytacją naumianej uprzednio formułki*, którą prezentujemy poniżej (ważna jest dobra dykcja i niezmącona niczym pewność w głosie):

Organizacje kontrolne i urzędy ochrony środowiska (Państwowa Inspekcja Ochrony Środowiska, administracja rządowa, samorządy), służby ochrony środowiska (urzędy konserwatorskie, parki narodowe i krajobrazowe), laboratoria badań środowiska, szkolnictwo, instytucje oświatowe i kulturalne, środki masowego komunikowania, zakładowe służby ochrony środowiska, biura planowania przestrzennego czy społeczne organizacje ekologiczne zabijać się będą, aby uczynić im ten zaszczyt i zatrudnić się w nich, wspierając je hojnie moją rzetelną wiedzą zdobytą podczas moich elitarnych, interdyscyplinarnych studiów. Wszystko to dlatego, że będę pracownikiem nowego typu, łączącym specjalistyczną wiedzę przyrodniczą z szeroką znajomością ogólnej problematyki ochrony środowiska w aspektach ekologicznym, socjalnym, prawnym i ekonomicznym. Bardzo dogłębnie rozumieć będę procesy fizykochemiczne i ekologiczne kształtujące środowisko przyrodnicze oraz mechanizmy prawne, ekonomiczne i społeczne kształtujące postawy, działania ludzi i ich oczekiwania wobec środowiska, a umiejętność pracy w laboratorium i w terenie łączyć będę z umiejętnościami przekonywania ludzi i współpracy z instytucjami społecznymi, co w konsekwencji zagwarantuje mi po zakończeniu nauki natychmiastowe podjęcie świetnie płatnej pracy w dowolnie niemal wybranym przeze mnie miejscu.

A co tam słychać na farmacji? Wiesz już, których pastylek nie powinno się zażywać przed posiłkiem?

Z przeprowadzonych badań** wynika, że większość ludzi nie wie, co na to odpowiedzieć, stoi tylko i patrzy na nas bezradnie.
W większości przypadków nie wracają już oni nigdy do tego tematu.


jestem mądra bo mam jądra   ;P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pggs.pun.pl www.discordia-forum.pun.pl www.pokemon-master-white.pun.pl www.heylin-xiaolin-wu.pun.pl www.rockstacja.pun.pl